Virkistystä ja yhdessäoloa
Tärkeä osa vapaaehtoistoimintaa on myös virkistäytyminen yhdessä muiden vapaaehtoisten kanssa! Järjestämme kevät- ja syyskausien päätteeksi vapaaehtoisille virkistystoimintaa (esim. retkiä, kulttuurisisältöisiä kohtaamisia ja yhteisiä ruokailuja), minkä yhteydessä keräämme myös kuluneelta kaudelta palautetta. Päivitämme tänne tietoa tulevista virkistystapahtumista.
Vapaaehtois- ja kokemustoimijoiden virkistysretki Hailuotoon
la 13.6. klo 9.00-16.00
Lämpimästi tervetuloa virkistäytymään ja viihtymään kesäiselle retkelle Hailuotoon!
Retki on suunnattu kuluneen kevään aikana Hyvän mielen talon vapaaehtoisina ja kokemusasiantuntijoina toimineille, ja on osallistujille maksuton.
Ohjelma (pienet muutokset mahdollisia):
- Klo 9.00 lähtö bussilla Hyvän mielen talon edustalta (olethan paikalla viimeistään klo 8.55)
- Klo 10.00 Oulunsalosta lautalla Hailuotoon
- Klo 11.00 lounas ja kahvit Kahvila Lomassa
- Klo 12.00 jatkamme Marjaniemeen, jossa opastettua ohjelmaa
- Klo 14.25 mennessä lähtö Marjaniemestä lauttarantaan
- Klo 15.00 lautalla Oulunsaloon
- Klo 16.00 mennessä Hyvän mielen talolla (paluu lähtöpaikkaan)
Ohjelma Marjaniemessä sisältää opastetut kävelykierrokset ja taidehetken. Varustautuminen sään mukaisesti ja oma juomapullo on hyvä varata mukaan. Kotimatkalla välipalatarjoilu.
Sitova ilmoittautuminen/osallistumisen peruminen ja erityisruokavaliotieto viimeistään 4.6. vapaaehtois-/kokemustoiminnan yhteyshenkilöllesi tai jenni.tulppo@hyvanmielentalo.fi, 044 901 7212.
