STEA-valvontakäynnistä raportti kesällä 2017

STEA-valvontakäynnistä raportti kesällä 2017

11.04.2017

Hyvän mielen talo ry:n toimintaan ja taloushallintoon maanantaina 10.4.2017 tehdystä tarkastuksesta, valmistuu alustava raportti kesällä noin kahden kuukauden kuluessa käynnistä. Yhdistyksen hallituksen käsittelyyn raportti saadaan arviolta kesäkuussa ja hallituksella on tällöin halutessaan mahdollisuus antaa raportin sisältöön vastine. Tämän jälkeen Sosiaali- ja terveysministeriön avustuskeskus vahvistaa lopullisen raportin.

Käynnillään kolmen hengen seuranta- ja valvontaryhmä haastatteli yhdistyksen työntekijöitä ja tutustui toimintaan liittyviin materiaaleihin ja hallintoon. Lisäksi järjestettiin lyhyt keskustelutuokio, johon osallistui luottamushenkilöitä, vapaaehtoistoimijoita ja yhdistyksen vertaistoimintaan osallistuvia kävijöitä sekä työntekijöitä. STEAlle tehtyyn ilmiantoon liittyvistä asioista ei käynnillä tullut yhdistyksen ihmisille lisävalaistusta.

Solja Peltovuori, tj.
041 4667682
solja.peltovuori@hyvanmielentalo.fi

Hyvän mielen talo ry
PL 266, 90101 Oulu
Kauppurienkatu 23, 2. krs, 90100 Oulu (14.11.2016 alkaen, HUOM! Toimitilojen muutto)
Sydämellä näkee hyvän
www.hyvanmielentalo.fi
Liity jäseneksi
Tilaa uutiskirje
Facebook

Takaisin tapahtumalistaan